Микао Усуи, започаткувавший традицію Рэйкі говорив про принципи так: «Сокровенне мистецтво досягнення щастя»
Принципи — це частина практики Рэйки.
Це означає, що незважаючи на різне відношення до них в різний час життя і при різних зовнішніх обставинах, я виконую їх як практику, тобто промовляю, не чекаючи ніякого результату, і спостерігаючи себе в цей час.

Ось ці принципи:
1. Саме зараз не турбуйся.
2. Саме зараз не злися.
3. Поважай старших, учителів і близьких.
4. Чесно заробляй собі на життя.
5. Будь вдячним усьому живому.

Завдяки ініціації принципи стають доступні людині не на ментальному рівні, а на сутнісному, і з часом це проявляється все більше і більше.
Тому не варто морочитися про обов’язкове позитивне їх формулювання, як іноді пропонують. Коли практик Рэйки вирішує працювати з принципами, він звертається до своєї свідомості, до свого вищого Я, а їм все розуміється правильно.
А потім відбувається процес аналогічний, процесу супроводжуючому будь-яку містичну практику: ми приймаємо рішення впустити в себе ті зміни, які стануться в результаті здачі мудрішої частини себе, Богові.
І якщо ми виявляємо, що принципи не проявилися, то у нас з’являється можливість помітити що, щось в нас чинить опір змінам, щось утримує занепокоєння, не хоче стати вдячним або чесним,  поважати інших. І тоді настає час розбиратися зі своєю особою, з тим які саме процеси проявилися у цей момент під виглядом злості або невдячності.
Тобто сенс цієї практики не в тому, щоб перестати злитися або почати дякувати штучно, а в тому, щоб зняти маски з деяких процесів, побачити те, як ти сам закриваєшся від доступності щастю, від своєї доступності божественному, як тобі САМОМУ це невигідно.
І потім починається наступний рівень роботи з собою. Ми починаємо з’ясовувати ким ми являємося насправді. Що це за процеси, яким вигідні втрати енергії, які у нас потреби, які з цих потреб насправді мають сенс, а які — просто енергетична звичка, реакції, або заплутаність розуму.
Щоб мати можливість тверезо з’ясувати чи потрібна тобі, як свідомій істоті така реакція як злість, чи корисно тобі та тимчасова вигода, яку ти отримуєш від нечесності, і існують приставка до принципів
«Саме зараз».
З одного боку це буквально рекомендація бути в «тут і зараз», а з інший, — ще один технічний прийом, що рекомендує узяти паузу. І ти в розпалі занурення в життя, вирішуєш «саме зараз, хоч би декілька хвилин, я не злюся» і дивишся чи можеш ти відмовитися від своїх реакцій хоч на трохи.
Один з найвідоміших містиків 20-го століття Гурджиєв, розповідає, що своїм розвитком зобов’язаний батьку, який в день смерті дав ще маленькому синові настанову : «Хто б тебе не зачепив, вирази свою реакцію наступного дня». За цей час реакція переставала бути некерованною, переставала бути реакцією.
Невеликий проміжок поза злістю або занепокоєнням — це не пригнічення почуттів, це можливість як мінімум поспостерігати себе, і може навіть зрозуміти щось про себе.
Сам факт свого контролю над реакціями короткий час, показує, що ці реакції самі є продуктом розуму. З ним і розбираємося.
Можливо цього часу стане досить, щоб керуючись звичайним здоровим глуздом перестати турбуватися спізнюючись на роботу. Помітити, що щоб встигнути туди досить швидко йти, а супровід запізнення занепокоєнням треба, щоб показати собі або оточенню, що у тебе є «совість».
Це час щоб замислитися, чи треба тобі злитися на порушника твоїх меж, або пора подивитися чи потрібні тобі межі в цьому місці.
Звичайно, іноді неможливість виконати принципи виявляється сигналом про втрату чогось дуже цінного і про те, що від вас більше нічого не залежить, тоді відступіть  як особистість, або спостерігай наявність в собі саме цих цінностей .
Часто практика принципів, дозволяє помітити, що частину своїх почуттів ти взагалі не помічаєш, і дає можливість їх усвідомити і таким чином від них звільнитися.
Мій досвід в Рейки показує, що ці принципи стають невід’ємною частиною життя. Увага сама притягується до позначених ними областей. Зазвичай, я подумки вимовляю принцип, затихаю і вслухуюся в себе. Я дуже люблю спостерігати, як здійснюється в мені диво. Припиняється вже почата реакція, проявляється те, що було її причиною, виникає почуття правильності. І я переходжу до наступного принципу або живу далі.
Про все це, та інше ми розмовляємо під час вивчання цих принципів на колах Рейкі. Бо не такі вони прості як здаются при першому погляді.

Кранті Мад’я