Хто не чув слова у відповідь «це просто плацебо», той не розповідав про Рейкі.

Чомусь в очах представника критичного мислення ефект плацебо виглядає цілком пересічною і зрозумілою річчю, а ось цілительський ефект Рейкі чимось містичним, і значить неможливим, і якщо він все ж таки відбувається, значить це «просто плацебо.»

 


Пропоную розібратись.


 
Плацебо це феномен включення здатності організму до самозцілення на основі віри (в силу ліків, або  силу метода) Я не вважаю здатність людини до самозцілення звичайною річчю, і одна з гіпотез того, яким чином діє Рейкі, заснована на ідеї, що Рейкі це спосіб розбудити в людині природні, але пригнічені механізми самовідновлення.

 


Чим відрізняється тоді еффект Рейкі від еффекту Плацебо


А тим, що плацебо діє доти, доки людина вірить у метод. Варто один раз не спрацювати «чудовому» засобу, і ваші сумніви знову відрізають вас від внутрішньої сили, що зцілює. Вплив Рейки не залежить від сумнівів, ви можете бути налякані. стурбовані, просто ні у що вже не вірити, але якщо погодилися на сеанс Рейкі, результат виявить себе. Іноді миттєвий, дивовижний, іноді непомітний одразу, іноді просто не в тому місці, де на нього чекають.

У моїй практиці було багато випадків, коли Рейкі зцілювало так довго, що якби я спиралася тільки на здоровий глузд, то варто було б кинути сеанси. Але я дуже добре відчувала, що мені стає добре просто від сеансу незалежно від того, чи зцілює він чи ні те місце, яке турбує. З’являлися сили зробити те, що давно не хотілося робити, здіймався настрій, з’являлася легкість, зникала втома і тривога. Щоправда скептики стверджують, що моє «добре» це теж результат самонавіювання. Але самонавіювання має стосуватися тих областей щодо яких є певне очікування, а якщо ефект приходить звідти куди я не дивлюся, там, де я не помічала відсутності гармонії, тоді про самонавіювання не може бути мови.

Приклад такого непрямого шляху Рейки до зцілення, історія, розказана моїм майстром, про чоловіка, який прийшов лікувати печінку, а зцілилися нирки, гармонізувалися стосунки з дружиною, пішла необхідність у щоденній «психотерапії» півлітра після сварок, і тільки потім, нарешті, перестала хворіти печінка , стомлена від «психотерапії» Це все було довше, ніж очікував клієнт, який висловлював не просто сумніви, а навіть претензії до майстра.


І ще. Те, що багатьом не дозволяє сумніватися в реальності роботи Рейки, — цей помітний рух енергії в тілі під час сеансу, жар або озноб, поколення або відчуття електрики в тілі. Відчуття бувають такі неймовірні і несподівані для самого себе, що їх не можна придумати, чекати, навіяти собі.

Якщо спробувати підбити підсумок.

Навіть якщо результати Рейкі — це ефект Плацебо, цей факт не робить Рейкі меншим, тому що Рейкі демонструє можливість досягати плацебо регулярно, вирішувати за допомогою плацебо завдання особистісного зростання, перетворювати своє життя і ставати більш свідомим.

 

Кранті Мад’я

 

Кранти Мадья