Узято з сайту http://reikiinmedicine.org

Останнім часом активізувалися наукові дослідження, пов’язані безпосередньо і енергією Рейки.

Під час лікування внутрішня і універсальна енергії з’єднуються в руках провідника, і це єднання, незалежно від філософських, релігійних або езотеричних поглядів, сприяє процесу зцілення. Показовим в цьому відношенні являються фотографії пальців рук Майстра Рейки до і після лікувального сеансу.

Ученими проведена безліч дослідів, що доводять ефективність дії енергії Рейки на клітинному і інших уров нях і навіть на неживі предмети. Об’єктами наукових досліджень були одноклітинні організми, рослини, комахи, лабораторні тварини і такий лабораторний матеріал, як кров’яні тільця, нейрони, клітини ракової пухлини, молекули води, і звичайно ж найдетальнішим чином досліджувалася дія енергії на людину.

Наприклад, було досліджено дію енергії Рейки на відкриту рану. Паралельно проводилося лікування двох чоло повік з однаковими ушкодженнями шкірного покриву, але один з них піддавався прихованій від нього дії Рейки-провідника щодня впродовж 10 хвилин. Про цю дію також не знали доктори, що спостерігали за процесом загоєння ран. Чотири незалежні експерти провели контрольні виміри про цессов загоєння через п’ять і десять днів. Результати разюче відрізнялися один від одного. У тому випадку, коли людина піддавалася дії енергії Рейки, процес загоєння пройшов на 50 % через п’ять днів і на 85 % — через десять. Другий же досліджуваний зупинився в дні контрольних вимірів на наступних результатах: 15 % і 40 % відповідно.

Сьогодні дослідженнями багатьох зарубіжних і російських учених експериментально доведено існування особливих энерго-информационных процесів, які повністю відповідають вченню Рейки про універсальну життєву енергію.

Під впливом досліджень в цій області змінювалася і точка зору західних учених. Одній з причин такої зміни явився винахід чутливих приладів, що дозволяють виявити енергетичні поля навколо людського тіла.

Згодом було виявлено, що усі тканини і органи роблять певні магнітні пульсації, які стали відомими
як біомагнітні поля. Традиційні електричні записи типу електрокардіограми і електроенцефалограми, тепер  доповнюються біомагнітним записом, що називається магнетокардиограммой і магнетоэнцефалограммой.

По різних при чинам картографія магнітних полів навкруги тіла часто забезпечує точніше визначення фізіології і патології, чим традиційні електричні виміри.

Ще в 20-і роки Гарольд Саксон Бурр — видатний дослідник, що працював в Школі Медицини в Йельском Університеті, припустив, що хвороби можуть бути виявлені в енергетичному полі людини перш, ніж з’являються їх фізичні ознаки. Крім того, Бурр був переконаний, що хвороби можуть бути відвернені шляхом дії на енергетичне поле.

Ці концепції випереджали свій час, але тепер підтверджені в медичних науково-дослідних лабораторіях у всьому світі. Учені використовують різні прилади, щоб визначити, яким чином хвороби змінюють біомагнітні поля навколо тіла. Інші застосовують пульсуючі магнітні поля, щоб стимулювати зцілення. Знову ж таки, чутливі індивідууми описували ці явища впродовж довгого часу, але не було ніякого логічного пояснення тому, як це могло траплятися.

На початку 80-х доктор Джон Циммерман проводячи дослідження в Університеті Штату Колорадо в Денвері виявив, що від рук людини, що практикує Рейки, виходить сильна біомагнітна пульсація. Частота пульсацій була нестійка, вона коливалася в межах від 0,3 до 30 Hz (циклів в секунду), найчастіше — в діапазоні 7-8 Hz. Біомагнітні пульсації, витікаючі від рук, знаходяться в тому ж самому діапазоні частот, що і мозкові хвилі. Подальші наукові дослідження показали, що цілющі властивості має увесь діапазон частот.

Підтвердження досліджень Циммермана з’явилося в 1992 р., коли доктор Сето і його колеги (Японія) почали вивчати безпосередньо майстрів, що практикують нетрадиційні методи зцілення. Енергія, витікаюча від їх рук, настільки сильна, що може бути виявлена простим магнетометром, що складається з двох котушок з 80 000 оборотів дроту. Надалі експерименти були розширені і перенесені на звук, світло і теплові поля, що випромінюються цілителями. Найцікавішим є те, що частота пульсацій увесь час змінюється. Більше того, медики, що досліджують терапевтичну дію пульсуючих магнітних полів, виявили, що одні і ті ж частоти ефективні для зцілення як м’яких, так і твердих тканин. Певні частоти стимулюють зростання нервів, кісток, шкіри, капілярів, зв’язок.

Лікарі, що практикують Рейки, і їх пацієнти щодня отримують докази ефективності цієї системи (іноді — навіть у безнадійних випадках!), і сучасна медицина починає визнавати цю терапію як ту що приносить результати, що і було підтверджено новими науковими дослідженнями.