Іноді доводиться чути, що хтось постраждав від сеансів Рейкі, наприклад, пережив загострення, з яким було важко впоратися. Не радять, у зв’язку з цим, давати Рейки людям похилого віку або під час серцевих нападів.
Я думаю, що всі ці попередження виникли там, де плутають Рейки з іншими зовні схожими на це методами. Деякі форми біоенергетичної роботи називають себе Рейкі, пояснюючи це тим, що Рейки — це назва універсальної енергії, а отже — будь-якої. Але, як я вже писала, Рейкі — це не тількі сама енергія, а й спосіб будувати з нею стосунки. І цей спосіб категорично відрізняється в традиційному Рейкі від багатьох інших зцілюючих методів.
У чому полягає ця відмінність, що робить Рейки нешкідливим методом, екологічним для обох сторін процесу?
У біоенергетичних, екстрасенсорних методах, енергією керують. Направляють її туди, де мало, прибирають звідти, де багато, чистять ауру, відкривають чакри, розкорковують меридіани, створюють захист.
У традиційному Рейки діють протилежним чином.Практик надає себе як посередника, провідника між енергією і тим, хто її потребує. У присутності мудрої енергії, що посилює нашу свідомість, у тілі запускаються механізми саморегуляції та зцілення, тому що бути цілим, цілісним для організму природно. Рейки розчиняє перешкоди на шляху до цієї цілісності на найтонших світоглядних, ціннісних наших поверхах. І щось починає відбувається з чакрами, меридіанами, аурою та з усією істотою людини загалом.
Тобто, якщо підсумовувати сказане вище, то принципова різниця між різними цілительськими методами полягає в тому, яке місце в них виділяється людині. Керує він енергією Рейки, стоїть над нею, або здається енергії; займає підлегле місце, беручи до уваги її мудрість, божественне походження, або вважає себе єдиним носієм свідомості.

 

Чим же ми платимо за те, що ставимо на перше місце себе?

Хвороби – це мова тіла та душі. Якщо ми починаємо приймати їхнє послання, то причини хвороб, а потім і вони самі зникають. Спроби усунути хвороби, просто почистивши, згармонізувавши рух енергій на доступному екстрасенсорному сприйняттю рівні, виявляються тимчасовими заходами, якщо особистість, і її світогляд залишаються колишніми. Душа все одно намагається достукатися до свідомості, і переможений симптом через час проявляється в іншому місці ще голосніше і помітніше.

Так само досить дорого нам обходитися роздмухування ЕГО, якого важко уникнути, якщо допустити ідею, що я сам вершу процес зцілення. Адже це головна перешкода на шляху зцілення, головна складність, яку треба подолати на шляху.
І навіть якщо практик ініційований у традиційне Рейкі та поінформований про важливість простоти та невтручання, спочатку буває складно залишатися в рамках традиції, перемагає бажання справити враження, довести собі та іншим, хто сумнівається, що Рейки «працює». У такі моменти відбувається неусвідомлене заміщення енергії Рейки особистою енергією, тобто енергією свого бажання, своїх сумнівів, побоювань, спотворених уявлень про гармонію. У цьому випадку шкода можлива, тому що людині властиво помилятися, тому що наша особиста енергія забарвлена нашим особистим нездоров’ям. Але тішить, що потрібно дуже постаратися, щоб під час сеансу Рейки це сталося. Ініціація, і сама енергія Рейки, яка дістається під час сеансу і цілителю і пацієнту захищає від шкідливою активності розуму обох.
У моїй практиці це було один раз. Я зрозуміла, що перейшла на особисту енергію, коли у мене з’явилися ті ж симптоми, які були у жінки, яка звернулася за допомогою. Після того, як я здогадалася про те, яке їхнє послання:  Помітити факт переходу на особисту енергію, факт включення гордині, вони пройшли дуже швидко. І я була вдячна Рейко за таке зрозуміле навчання.

Той принцип, яким енергія Рейки взаємодіє з людиною, близький до принципу молитви. Як і в молитві результат сеансу, залежить від щирості, від тотальності присутності. Різниця в тому, що «молитва» Рейкі не має слів, Рейкі відповідає на приховані, не усвідомлені розумом, благання тіла, душі, духу. Як і в молитві, ми можемо сподіватися на результат, але не можемо на нього розраховувати. Так само як молитва, Рейкі безпечно. Можливо, в сеансі Рейкі стає більш очевидним партнерство, співтворчість людини з тонкою енергією, тонким планом, своя відповідальність за зцілення і свій ступінь здачі законам світобудови.


Кранті Мад’я 2016