У деяких школах Рейкі проводиться діагностика стану клієнта, але я опинилася в школі Усуї Шікі Ріохо, в якій це не робиться, і мені довелося розбиратися чому так. Практику-початківцю важко зрозуміти навіщо потрібно відмовлятися від такої корисної можливості, і тому я часто чую саме це запитання від людей, які нещодавно зацікавилися традицією Рейкі.
Спробую пояснити чому, на мій погляд, у системі Рейкі діагностика не потрібна.

Що мене і більшість людей приваблює в Рейкі, так це можливість не включатися в процес зцілення іншої людини своєю особистою енергією.
Наслідком такого усунення себе виявляється те, що унеможливлюється людський фактор як причина помилок, відбувається феномен з’єднання людини з енергією вищого порядку без перешкод у вигляді очікувань, нашого завжди обмеженого розуміння устрою людини, того, що правильно для неї, сенсу моменту, який вона проживає, напряму її розвитку.

Парадокс у тому, що завдання не втручатися в процес виявляється не для всіх посильним. Розум провідника Рейкі спочатку відверто нудьгує в сеансі, почуття значущості голодує, з’являється час для сумнівів, хочеться отримати результат, яким можна буде потайки пишатися, або, який хоча б на деякий час позбавить від муки сумнівів.
Думаю, що будь-який практик переживає стадію ототожнення себе з «результатом сеансу», незважаючи на те, що майстер невпинно нагадує, що сеанс робимо не ми, а результат може бути неочевидний.

І в цьому ототожненні беруть коріння ті напрямки Рейкі, які вже не відрізниш від біо-космо-енергетики. У цих традиціях енергією маніпулюють для досягнення результату, який клієнт і лікар вважають гармонійним. Практик Рейкі вважає себе відповідальним за результат. І там же з’являється потреба в моніторингу енергетичних процесів і в діагностиці.

Тому діагностика в Рейкі для мене є ознакою того, що в цій гілці Рейкі має місце маніпуляція енергією, управління нею від розуму.

Мало того, що такі способи стають дуже громіздкими, неможливо не перейти на особисту енергію. Для мене це вже зовсім не Рейкі. І якщо ситуація, в якій виявилася людина така, що без маніпуляції вже не обійтися, то більше підходить для цього не езотерична практика, а медицина та її прозорий науковий підхід. І саме медицина добре справляється з діагностикою, набагато краще ніж практики Рейки, таролог, астролог і космо-енергет.

Потрібно сказати, що під час сеансу Рейкі майже завжди виникає розуміння у якому стані людина, якій роблять сеанс. Але це не можна назвати діагностикою, це розуміння дозволяє зорієнтуватися в тому, наскільки достатньо вже виконаних сеансів, наскільки людина відкривається під них. Індивідуальні особливості практикуючого можуть оформлювати це розуміння у різний спосіб, у когось з’являються образи, у когось відчуття у своєму тілі, в руках. І це завжди лише індивідуальні відносини з Рейкі, а самі прозріння слід сприймати лише як випадкові підказки, натяки із тонкого світу. У будь-якому випадку, потрібно пам’ятати, що якість сеансу абсолютно не постраждає, якщо провідник Рейкі взагалі не може нічого сказати про особливості сеансу.

Спроби зробити отримання такої інформації регулярним, обов’язковим для кожного випадку може призвести до того, що частина «діагнозів» вигадуватиметься, притягатиметься за вуха, а також почне збільшуватися особисте залучення практика до сеансу, та особиста відповідальність за достовірність діагнозу, за результативність сеансу.
Останнє — точно не справа ведучого. Відповідальність практика рейки в сеансі в тому, щоб зробити сеанс так, як його цьому навчили, не привносячи нічого особистого, що іноді може красиво називатися «творчістю», зробити саме Рейкі, а не Рейкі плюс ще щось загадкове.

Загалом, усе добре коли вого на своєму місці.
Богу боже, а медицині медичне.


Кранті Мад’я.