Після ініціації Рейкі сила сеансу, тобто ступінь його впливу на людину вже не залежить від того, хто дає сеанс, три години минуло після ініціації чи три роки, сеанси будуть однаково сповнені цілющої сили. Але наш розум у це не вірить, і оскільки ми зазвичай знаємо, з досвідченою людиною ми маємо справу, чи вона нещодавно в Рейкі, то це знання заважатиме нам сприйняти те, що ми отримуємо, адекватно. Сеанс від майстра здаватиметься яскравішим, зміни після нього помітнішими. І найнеприємніше в цій історії, що так само наш розум знецінює ті сеанси, які ми даємо самому собі. І так само як трава сусіда завжди зеленіша, так і сеанс від людини, яка отримала ініціацію одночасно з нами, здається кращим.

І тут ми бачимо перед собою величезне поле роботи зі зміни свого ставлення до себе, з відновлення поваги до себе, яка іноді існує тільки на поверхні.
Я сама тривалий час не приймала це твердження про однакову якість Рейкі від майстра і від студента. Мені завжди хотілося опинитися під руками мого майстра, і коли я, нарешті опинилася, у мене захопило дух від захвату: «Ого як виявляється буває!». і я вже майже утвердилася в думці, що сеанс майстра крутіший, як і має бути, але за тиждень я потрапила під руки дівчини, яка щойно отримала ініціацію, і це «Ого» повторилося. Я розцінила цей досвід як запрошення від Рейкі дослідити питання рівності/нерівності сеансів від різних людей. І я дійшла такого висновку, що якщо суть сеансу Рейкі — не передавати особисту енергію людини, то через які двері може увійти це краще/гірше, більше/менше. Так, я помічала, що поруч із майстром я отримую більше, його сеанс стає подією, про яку пам’ятаєш довго. Але не тому що його Рейкі кращі, а тому що в його близькості я змінююся, сама присутність цієї людини розкриває мене, вимикає мої сумніви, вмикає довіру та усвідомленість, мотивує мене до більшої внутрішньої роботи.

Цей принцип впливає на будь-який сеанс від іншої людини. особливо якщо приймаюча сторона схильна до эмпатии, окрім Рейки відбуватиметься реакція однієї людини на іншого, і може виникнути більше напруги або розслаблення, виникнути більше або менше довіри.

Коли прийшло це розуміння, я почала працювати над тим, щоб вчитися відкриватися, здаватися Рейкі, більше довіряти тому, що відбувається після сеансу, бути більш чесною всередині сеансу. І «якість» моїх сеансів для самої себе зростала. Тепер уже подією ставали мої сеанси самій собі.
Мені стали нецікаві способи посилити сеанс або отримати побільше Рейки від інших людей, наприклад, під час хвороби. Я зрозуміла, що я не можу взяти більше, ніж можу, Я зрозуміла, що мені і так пропонується нескінченно багато в одному єдиному сеансі. Але на шляху Рейкі стоїть та частина моєї особистості, яка складається із занепокоєння, жадібності, неповаги до себе, інертності, невдячності. І тут на допомогу приходять інша не менш важлива частина практики «Принципи Рейкі», і ми стаємо відкритішими до Рейкі, коли ми відчуваємо виконаність принципів. Це рідкісний стан, коли ми майже «не відчуваємо енергії», але вже з іншої причини, не тому, що закрилися від почуттів і Рейкі, а тому, що стали нарівні з енергією, бо вона вливається в нас, не зустрічаючи перешкод. На цьому етапі ми можемо не відчувати енергію, але помітимо радість, блаженство, вдячність сущому.

Чи є різниця в силі сеансів Рейки — це одне з самих обговорюваних питань у світі Рейки. Він як вододіл, що відділяє людей тих, що шукають опору усередині себе, від тих, хто орієнтований на опори зовнішні. І у той момент, коли ви зрозумієте, що більше, ніж ви можете дати собі самі, вам ніхто не дасть (і не тому що не хоче), кінчається біг від себе. І цей початок духовного шляху, в якому ви більше не шукайте посередника між собою і Богом, тому що розумієте, що тільки ви самі самі створюєте між собою і ним перешкоду.

Кранті Мад’я.