Часто чую питання про критерії, по яких майстер вирішує пора або ні давати наступну ініціацію, яким чином визначається готовність людини до Рейки в принципі.

У Рейки ми вчимося довіряти природному потоку життя, не втручатися в нього зайвий раз. Життя мудріше нас, а тим більше життя з Рейки. І коли до мене дзвонить людина і запитує про ініціацію, я розумію, що це вже знаково. З великої кількості практик, інструментів, можливо на перший погляд привабливіших, ніж Рейки, він вибрав Рейки. Прийшовши на ознайомлювальне зайняття, не завжди відчуваючи енергію, не устигаючи зрозуміти, що до чого, він продовжує бажати ініціацію. І це є головним показником його готовності до першого ступеня.

Але далі у кожного з нас свої шанси реалізувати отриманий дар. Сім’я кинуте, але якими ви виявитеся грунтом? Робитимете собі сеанс щодня або раз на тиждень, дві години або 15 хвилин. Чи зупинить вас відсутність відчуттів перший час, чи досить спостережливості і чесності бачити те, як непомітно міняється життя, чи вистачить терпіння на цю непомітність.
Величезним викликом для багатьох виявляється той момент, що в Рейки ми нічого не робимо в сеансі. І цей виклик опрацьовується в Рейки іноді багато років. Для західної людини, це неймовірно важко, допустити, що Бог, Всесвіт краще його знаю, що треба для цілісності. Ми не можемо і хвилини посидіти в тиші із закритими очима, не читаючи мантри, не прочищаючи чакры, не вирішуючи якісь завдання паралельно. Але у міру того як розвивається довіра до Рейки, як накопичується досвід нам все легше бути в сеансі в найкращому для цього стані: відкритому, розслабленому, стані дитини.

Тобто, якщо людина подолала складності першого рівня і попросила ініціацію другого ступеня, то це говорить не тільки про її стійкий інтерес до практики, але і її зростання. Але цього недостатньо, щоб легко отримати ініціацію. Другий ступінь дає можливість працювати зі своїми намірами, направити Рейкі на вирішення завдань, що стоять перед людиною. І це той момент, на якому людина повинна зрозуміти, які завдання маються на увазі. Перед ініціацією другого ступеня майстер запитує учня, чи він розуміє, що відповідальність за його життя лежить тільки на ньому самому. Тобто не на батьках, які щось недодали, не на директорі, який змушує багато працювати, не на країні, яка переживає кризу, а лише на собі. Якщо людина це не розуміє, то завдання, які вона намагатиметься вирішувати за допомогою Рейки будуть зовнішні, і їх неможливо і некоректно вирішувати за допомогою енергії, але можна направити Рейки на зцілення тих своїх внутрішніх затиків, через які самій людині завдання здається перевищує його сили, і далі все одно це завдання доведеться вирішувати самому, але на основі інших внутрішніх якостей та ресурсів. Якщо я бачу, що студент постійно скаржиться на зовнішній світ, а не використовує його як дзеркало, то, швидше за все, запропоную ще почекати.

Третій ступінь вибере отримувати далеко не кожен, хто прийшов до Рейкі. Цей ступінь дає можливість самому бути майстром, навчати та ініціювати. Тут при проживанні підмайстерного шляху доведеться багато працювати зі своєю особистістю, чесно бачити свої слабкі сторони, прийняти свою силу. Однією з ознак того, що Всесвіт підтримує людину у її виборі бути майстром, буде можливість заробити необхідну для ініціації суму грошей. А також інші знаки, які майстер та учень відчують лише їм одним відомим чином під час підготовчих зустрічей на колах Рейки для кандидатів у майстри. І цей шлях може розтягнутися на довгі роки.