Регенеративне мислення це спосіб дивитись на будь які процеси які нас оточують як на живі. Соціальні наукові інститути використовують такий підхід для дослідження і прогнозування соціальних процессів.   Філліс Лей Фурумото запропонувала цей погляд для розуміння того, як розвививається жива традиція Рейкі. Мені ж цікаво нагадувати собі, що людьский організм це теж жива система, і механічні способу контролю його функінування можуть бути руйнівні.

Далі про основні відмінності цього типу мислення в статті з сайту Інституту взаємодії для соціальних змін Бостон, Массачусетс.

Згідно «теорії відновлення (регенерації)», ми дивимося на будь-яке явище, як на живу систему.

У природі ці системи розглядаються, як «вкладені» одна в іншу. Такий підхід відрізняється від механічного, який припускає, що середовище, що оточує нас, лінійне, передбачуване і контрольоване. Саме поняття регенерації припускає перевірку деяких з основних допущень, що стоять за нашими діями.

Це дозволяє детальніше розглянути питання відповідності нашого мислення тому, до чого ми насправді прагнемо, і що ми намагаємося утілити в життя в області соціальних змін.

Ось 5 питань, які можуть допомогти визначити, чи відповідає наш спосіб мислення тому, чого ми хочемо досягти :

Чи дивимося ми на окремі частини або на усе явище цілком?
У механічних системах ви можете замінювати деталі або міняти їх місцями. Це неприйнятно в живих системах. Ціле значно більше, чим сума його складових елементів, і воно вимагає розуміння і поваги його унікальної суті

Чи намагаємося ми зупинити безлад або ми намагаємося оживити/підтримати еволюцію?
Механічні системи мають тенденцію руйнуватися з часом. Живі системи розвиваються до тих пір, поки енергія продовжує циркулювати через них. Пробувати зупинити те, що сприймається як хаос в живих системах, може бути даремним і руйнівним підходом. Спроба зупинити потік змін в живих системах призводить до більшого хаосу.

Чи використовуємо ми в процесі лідерства узагальнення і абстракції, або ми спираємося на те, що є?
Живі системи є складними і унікальними і не схильні до реагування на «кращі практики» або приписи. Абстракція швидко призводить до нездатності реагувати розумно і працювати з живими системами. Прийняття того, що «просто є» дозволяє нам відноситися до живих систем без ілюзій.

Чи намагаємося ми усунути або мінімізувати відмінності, або ми приймаємо їх?
Відмінності і різноманітність є самою суттю, кров’ю живих систем, вони забезпечують процеси обміну і адаптації. Механічні системи віддають перевагу передбачуваності і, отже, прагнуть до зменшення відмінностей. Скорочення відмінностей і різноманітності в живих системах позбавляє їх життєздатності. Відмінності часто розглядаються, як даремне обмеження в механічних системах. У живих системах — це те, що призводить до появи нового. (поява нового (emergence) є процесом, при якому великі суб’єкти, форми і закономірності виникають в результаті взаємодії між меншими або простішими сутностями, які самі по собі не мають властивостей тих, що з’явилися).

Чи намагаємося ми контролювати систему або ми намагаємося підтримувати самоорганізацію? Командування і управління є суттю механічних систем, спробою боротися із сприйманим хаосом і тримати речі в передбачуваному руслі. Живі системи розквітають в пориві до самоорганізації. Це вимагає іншого роду «управління змінами», яке підтримує людей, індивідуально і в групах, щоб вони «робили те, що вони роблять краще всього, і у взаємодії з цілим.