Відповідно до історії, яку ми слухаємо під час навчання Рейкі, традиція Рейки, яку сприйняв і оформив Мікао Усуї, існувала на Землі в різні часи, то зникаючи, то відроджуючись. Руками зцілювали Ісус і Будда, і багато інших людей, які досягли певної якості. На перший погляд, те, що зараз називається традицією Рейки, дуже відрізняється від того, що відбувалося в історіях Біблії. Там зцілення відбувалося миттєво, а тут ми часом витрачаємо багато годин, днів і навіть місяців, перш ніж хвороба відступає. У чому ж справа, якщо це та сама енергія, той самий метод?

Моє розуміння таке. У ситуації передачі людини енергії Рейки має значення довіра людини. Не віра в успіх або в силу Рейки, а саме довіра тому, хто дає, і самій енергії. Здається, що довіра без віри неможлива, але насправді навпаки. Віра заважає довірі. Віра робить нас сонними, закритими до сприйняття реальності, пригнічуючими сумніви. А довіра — це те, що виникає незважаючи на відсутність підстав, обіцянок, незважаючи на присутність сумнівів. Віра належить релігії і зв’язує розум контролем , а довіра належить духовному шляху і можлива тільки, коли відкривається серце.
Ісусові ніхто не вірив, оскільки його не знали, але його вид, відчуття світу від нього, вселяв величезну довіру, відкривав двері прямо в серці. І людина здавалася і повністю відкривалася потоку світла. Це був зустрічний рух Божественної цілющої енергії і людини, готової відкинути знайому собі форму самого себе заради цієї зустрічі.

Одного разу я робила Рейкі людині, яка відчувала сильний біль у травмованій нозі, і він одразу сказав. що не вірить ні в що таке, але його довіра до мене і, мабуть, взагалі до життя була величезною. Для мене це був випадок, коли Рейкі подіяла дуже швидко і результативно за дуже короткий сеанс (15 хвилин від сили) Те саме відбувається з дітьми. чиї молитви виконуються швидше, ніж у дорослих. Діти не вміють вірити, нічого не знають про віру, зате вміють довіряти, жити із серця.

Тому час, що у наш час потрібен зцілення залежить не  від вмінь того, хто дає, які завдяки ініціації виявляється однаковими всім практиків, як від здатності отримаючего довіритися, відкритися під Рейкі. І, звичайно, людині зі статусом Майстра довіряють більше, новачкові менше, а самому собі іноді зовсім немає довіри. І особисто мене ця складність манить. Мені дуже цікаво розвивати в собі цю якість довіри, яка є ознакою зростаючого контакту з Богом і потребує величезної сміливості. Адже, щоб вибрати сеанс Рейки, а не таблетку, в гострій ситуації потрібна сміливість, щоб розслабитись, коли тіло тремтить від тривоги і немає жодних обіцянок потрібна сміливість.

Що ще спільного між тим що відбувалось з зцілючими  вчннями Будди та Ісуса і вченням Рейкі?

І це те, що їхня властивість зцілювати руками теж була традицією, тобто вона передавалася від майстра до учня, йому можна було навчитися не володіючи якістю Ісуса. І це ми дізнаємось із Біблії. Є вірш, в якому говориться, як Ісус сказав своїм учням, у відповідь на їхнє прохання навчити і їх творити чудеса і зцілювати людей: «Ідіть і зцілюйте і виганяйте бісів.» І в ту ж мить учні стали вміти це робити. Не складно помітити схожість цієї ситуації моментального навчання з ініціацією. Тобто ядром навчання, як і зараз, була ініціація. Чому традиція лікування руками зникала не так вже й важко уявити.

Усі традиції помирають із схожих причин. Розмивається їхній первісний зміст, кожен новий учасник традиції, який прагне зробити її кращою, ніж передав Майстер, уходить від суті. При цьому бувають оновлення, які є просто слідуванням за життям та які потрібні. І,як у всього живого, ризик зникнути чи захворіти у традиції Рейкі завжди є. Ми бачимо безліч відгалужень, оновлень, підробок. Запобігти їм неможливо, і частина з них потрібна і важлива. Як і все живе, за допомогою хвороби традиція пристосовується до змін навколишнього середовища, вписується в них, нежиттєздатні форми вмирають.

Нам залишається лише довіряти тому, що все відбувається вчасно та правильно. І кожен з нас особисто має рівні шанси зустріти у своєму житті майстра Рейки, розрізнити якість інформації в інтернеті та книгах, вибрати ту форму традиції. яка здається йому найправильнішою. І, можливо, саме той, хто не помилиться у цьому складному виборі — гідний стати ланкою живої традиції.

 

Кранті Мад’я.