В традиционному Рейкі  сеанси можуть бути контактні, ними володіє будь який практик Рейкі  і на  відстані, які можна отримати від практика другою ступені або від майстра.

Cеанс Рейкі першого ступеня дуже простий. На тіло кладуться долоні та утримуються в одній позиції деякий час, 5-10 хвилин, потім зміщуються далі. Щоб зробити позиції на все тіло, витрачається приблизно година часу. Такий годинний сеанс – це розкіш, яку не завжди можеш собі дозволити. Але будь-яке докладання рук з наміром дати собі чи іншому Рейкі — теж є сеансом і має свою цінність.
Звичайно, якщо ви вирішили серйозно працювати з собою, йти в глибину, відновлювати здоров’я, молодість — без щоденного сеансу вам не обійтися. Але й неформальні короткі сеанси в будь-якій обстановці можуть багато зробити для вас чи іншої людини. Іноді врятувати життя, виявившись швидкою допомогою, а також поправити настрій, змінити ставлення до чогось, виявити рішення.
Як казала пані Токата (третій гранд-майстер Рейкі), — «Краще 5 хвилин із Рейки, ніж 5 хвилин без Рейкі».

Сеанси Рейкі другого ступеня — це сеанси з використанням символів, завдяки яким з’являється можливість давати сеанс на відстані. Також за допомогою цих сеансів можна свідомо працювати зі своєю особистістю, з особливостями свого розуму.

Для себе я вирішила, що якщо перший ступінь — це сам собі цілитель, то другий — сам собі психотерапевт і Майстер, вірніше не я сам, а Рейкі відповідає за запит лікування тіла або розуму.

На кожному з рівнів можна давати сеансу Рейки як собі, так і іншій людині. Під час сеансу енергія дістається і тому, хто дає і приймає. В обох може утворитися медитативний стан, під час якого часто самі зникають думки або стають розрядженими, їх легко спостерігати, якщо ви бачите в цьому користь і прагнете свідомості.

На відміну від екстрасенсорних сеансів, сеанс рейки абсолютно безпечний. У ньому немає можливості «взяти» хворобу іншого, або заразити людину своїм хворим станом чи настроєм.

Даючи іншому Рейкі, ви не відбираєте від себе нічого, а стаєте провідником енергії. Найкраще цю особливість сеансу описує вислів «не я, а ти через мене» (під «ти» мається на увазі Дух, Провидіння). Регулярна практика сеансів Рейкі поступово розмиває у практикуючого егосистему. Ви стаєте менш залежними від результату, від оцінки кимось вашого сеансу, від бажання справити «сильне враження». І згодом ця свобода переноситься на все життя.