Суть цього елемента полягає в тому, що навчання Рейки має відбуватися у прямому контакті Майстра та учня. Коли історія Рейки слухається, а не читається, людина має шанс зрозуміти що таке рейки нементально. Відчути довіру до цієї традиції, тому що щось у ній (людині) дізнається, що вона зустріла те, чого потребувала. Чого потребувала його душа чи дух. І це впізнання відбудеться на енергетичному рівні, на рівні образів

Ви завжди приходите до свого Майстра, і у вашій присутності його розповідь про Рейкі, про принципи, його історія Рейки можуть виявитися несподіваними навіть для нього самого. Сама атмосфера кола Рейкі завжди дивовижна. Вона має властивості, яких майже немає у звичайному житті.

І коли студент ставить у цій атмосфері своє питання, то Майстер має можливість почути те, що насправді стоїть за цим питанням, і він може відповідати зовсім з іншою глибиною, ніж він міг би відповісти за межами кола Рейкі.

Зараз в Інтернеті можна зустріти інформацію про ініціацію інтернетом, можна купити книжки про Рейкі.
Цілком ймовірно, що такі ініціації можливі і що досвід, описаний у книгах, мав місце. Але такий спосіб не є елементом традиції, отже не підтримується нею
Як я вже писала раніше, Рейкі набагато складніше у цьому випадку виконати свою роботу, пробитися до Вас. Тому такі тексти, я сприймаю, як спосіб дати деяку інформацію про Рейки, але це ніколи не стає навчанням.