Цей елемент регламентує, як повинно проводитись навчання кожному ступіню.
Головне це те,  що воно має бути усним. Не через інтернет, навіть не через книги, тому що крім слів майстра в цей час з нами працює енергія, без його присутності ви залишитесь закритим для цього тонкого впливу. Після закінчення рівня багато майстрів спілкуються з учнями вже он-лайн, проводять семінари, або обмінюються сеансами на відстані, але все це можливо, коли  головне — передача суті традиції вже відбулася.

Кількість днів необхідних для навчання кожного ступіння теж встановлена і перевірена досвідом
Перший рівень Рейкі — 8 годин, поділених на 4 зустрічі. Ми навчаємось на ньому робити сеанс Рейки собі  чи іншим в прямому контакті. Знайомимось з історією Рейкі , та з принципами життя з Рейкі.

Другий рівень Рейкі — 4- 6 години викладаються за 2-3 дні. На ньому ми вчимося робити сеанси на відстані,  а також працювати через Рейкі зі своїм розумом, звичками, внутрішніми конфліктами. Також це можна робити робити по запиту для іншої людини.

Третій рівень Рейкі — Майстерській. Це всього 2 години, але підготовка до нього може тривати роками.
В період цієї  підготовки учень вважається підмайстром Рейкі, або кандидатом в Майстри.
він зустрічається зі своїм Майстром, вивчає профессію, та наполегливо працює зі своєю особистітю за допомогою Майстра.
Між першим і другим рівнем рекомендується відстань хочаб рік, людина повинна дозріти, прйняти рішення свідомо, зрозуміти, чи відповіла перша ступінь його очікуванням, чи готовий він до можливих змін в житті, чи є бажання глибоко пізнавати себе далі.

Крім навчальних занять проводяться ще кола Рейки. Це зустрічі, на яких вже не обов’язкого сидіти в колі, але назва закріпилась саме по цій причині.  На них відбувається обмін сеансами, Майстер відповідає питанням студентів, обговорюються питання внутрішнього зростання. Іноді такі зустрічі — це можливість побачити, як розвиваються відносини з Рейки в інших. Такі кола Рейки можна відвідувати онлайн.

За великим рахунком, після отримання ініціації подальше навчання у Майстра вже не потрібне. З кожним із нас Рейкі проявляється по-своєму, спонукає кожного до його власних унікальних результатів. Тобто надає людині стільки досвіду, скільки потрібно, щоб розібратися самому, як скористатися дарами Рейкі у своєму житті

Кранті Мад’я