За роки своєї практики я дійшла висновку, що саме слово «енергія», яке застосовують, коли говорять про енергію потрібній людині, дуже умовно. Немає енергії Рэйки, немає енергії Таро, є океан енергії навколо нас, від якого ми, люди, себе відділяємо, своїм способом життя, своїм чином мислити. Діти додаткової єнергії потребують дуже мало, але по міру того як на них осідають батьківські уявлення про світ, починається їх відділення. Рэйки, Йога, медитації і різні езотеричні методи намагаються ці стосунки з життям виправити, намагаються навчити нас відновити зв’язок з енергетичним океаном, космосом. Роблять це усе по-різному, залежно від того яким чином описують світ. Хтось вважає, що енергія це деякий ресурс, і коли він є це добре, а коли немає — погано. Хтось ділить енергію на позитивну і негативну, і намагається захиститися останньою, хтось порівнює її з будь-яким іншим випромінюванням, і розуміє, що енергії має бути згідне з потребою, а більша кількість може спалити

Традиція Рейки маючи корені у буддизмі і синтоизме пропонує відноситься до Рейки як до живої свідомості, з якої виткано і наше життя. Це важко представити, допустити, але, якщо виходить, то тоді Рэйки стає другом, батьком або чимось хоча і важко-зрозумілим, але живим. І тоді актуалізується етичні принципи, і ми розуміємо, що живе неможливо передбачити, відміряти, підпорядкувати. Але з живим можливе спілкування, повага, чесність, живому можна бути вдячним.

Визнаючи як факт живу розумну основу всесвіту ми перестаємо бути самотніми. Будь-який маг, який маніпулює енергією, бере Бога за бороду відчуває порожнечу і самотність. Містик, який говорить світу : — Добрий Ранок, нічого не чекаючи натомість, наповнений щастям і має стільки, скільки йому треба.
Коли ми перестаємо чекати від взаємодії з енергією певний результат, коли ми перестаємо робити сеанс для того, щоб…., перестаємо насилувати енергію, і починаємо помічати її жівість, ми і самі стаємо живіше, а значить — здоровіше. Таке відношення не робить нас більш значніше, не дає почуття владі, переваг перед іншими, але чомусь виявляє в нас більше гідності і самоповаги.

Я вважаю, що різні езотеричні традиції мають справу з однією і тією ж енергією, але будують різні стосунки з нею.
У маніпулятивних методах можлива влада над певним діапазоном енергії і цілком природно, що це не дуже високий діапазон. У медитативних методах з енергією можлива співпраця. Високий діапазон енергії, прийнято називати божественним, духовним. Поки людині недоступне усвідомлення свого духу без фантазій, він не може говорити яким чином ми ( людина і дух) корисні один одному, який між нами зв’язок, але ми можемо помічати в собі прояви духу, помічати як збільшення нашого духовного життя впливає на якість нашого життя в звичному сенсі і вибирати ту форму практика, і форму взаємодії з енергією яка підтримує наш дух, робить його сильніше.

Кранті Мад’я