Потрібно розуміти, що під медитацією ми можемо розуміти сам стан медитації — дуже рідкісний стан тиші, блаженства, єдності зі світом, і так само медитацією називаю техніки, способи досягнення медитації. Коли люди кажуть, що вони практикують медитацію, то це означає, що вони практикують техніку медитації, але не обов’язково добралися до самого стану медитації.

Дивно, що Рейкі, не будучи технікою медитації, може виявитися способом дуже швидко дістатися до стану медитації, і може не давати цієї якості, якщо для людини, яка робить Рейкі, це не є цінністю. У цьому разі сеанс Рейкі відбудеться і дасть той самий цілительський результат, не завжди, втім, очевидний.

Я спостерігаю, що ті, хто практикують будь-яку іншу техніку медитації, або раді цій можливості в сеансі Рейкі, ніколи не виходять із сеансу з порожніми руками, ніколи не залишаються розчарованими. А ось ті, хто прийшли тільки полікуватися, стикаються з труднощами, адже їм не завжди видно результат, буває нудно в сеансі, розум постійно намагається знецінити простий устрій сеансу.

Дуже складно залишитися в Рейкі, якщо людина не дивиться на практику, як на можливість медитації. Але якщо вона все ж таки залишиться в практиці через упертість, або через те, що бачить результати зцілення, й регулярно робитиме собі сеанси, то медитація на неї одного дня звалиться сама, й раптом сеанс перетвориться на позачасовий простір блаженства, вперше пережитої внутрішньої спокійної безмовності.

Кранті Мад’я.