Ентоні Бертон, доктор філософії, володіє і управляє центром холистического здоров’я Hillside, є майстром Рейки, практикуючим ЭФТ і сертифікованим учителем медитації.

Я отримую багато питань про те, чи не є енергетична терапія злом. І є багато дезінформації про те, що Рейки, медитація та інші форми роботи з енергією є злими чи нехристиянськими. Я знаю, що не можу охопити тут всі можливі проблеми, але я хочу принаймні почати з пояснення того, чому рейки, медитація та інші форми енергетичної терапії не відправлять вас в Ад. (Між іншим, я висвячений священнослужитель, якщо це має значення.)

Я думаю, що найчастіше запитання, яке мені ставлять, звучить так: «Звідки мені знати, що Рейкі (чи інша енергетична терапія) походить від Бога, а не від диявола?» У Писаннях диявол згадується як той, хто володіє різними здібностями спокушати і руйнувати, але він НІКОЛИ не згадується як той, хто допомагає або зцілює. Сатана не робить добрих справ. Пам’ятайте Якова 1:17: «Всяке давання добре і всякий досконалий дар сходить згори, від Отця світів…» Рейки, ЕФТ і медитація можуть дійсно допомагають людям зцілятися. Я можу показати вам багато прикладів, коли ці терапевтичні методи виводили людей з болю та розпачу, і я ніколи не чув, щоб диявол робив це.

Наступне найчастіше питання про Рейки: «Рейки — це релігія чи культ?»

У Рейки немає поклоніння. Немає ні догм, ні поклоніння будь-якого роду, ні вимоги вірити в будь-якого Бога чи богів. Рейки – це просто техніка зцілення енергією, яка пов’язує нас із енергією, яку Бог вклав у всесвіт. Так, деякі люди можуть молитися перед сеансом рейки. Але я знаю хірургів, котрі моляться перед операцією, і це не робить хірургію релігією. Що стосується культів, у більшості культів є лідер або лідери, які мають вищу владу над ними і вимагають від них відмови від грошей, власності або навіть від друзів та сім’ї. Рейки нічого з цього не робить.

Ще один спливаючий коментар: «Я чув, що Рейки — це форма буддизму. Це правда»?  Засновник Рейки, японець на ім’я Микао Усуи, був буддистом. Але це не означає, що Рэйки — це форма буддизму. Алгебра, а також усі числівники, які ми використовуємо в Америці для написання чеків або виконання арифметичних операцій, були винайдені мусульманськими ученими, але це не робить алгебру або математику ісламською практикою. Nissan, Honda і Hyundai — це автомобілі, які були розроблені в країнах, де більшість людей є буддистами, але водіння автомобіля не робить людину буддистом.

Нет, Рейки — это не форма буддизма. Это правда, что некоторые практикующие Рэйки являются буддистами. Но некоторые из них также христиане, некоторые иудеи, а некоторые вообще не придерживаются определенных религиозных убеждений.
Иногда кто-то говорит мне: «Я не знаком с энергетической терапией, такой как Рейки. Я знаю, что это может помочь людям почувствовать себя лучше и быстрее вылечиться, но этого нет в Библии, поэтому я нервничаю, когда думаю об этом ».

Если бы мы ограничились полезными вещами, которые можно найти только в Библии, мы снова оказались бы в темных веках. Подумайте об этом: рентгеновские лучи считались бы колдовством. А также сотовые телефоны, телевидение и радио. Современные антибиотики были бы выброшены в окно. Очки были изобретены только в 13 веке, спустя много времени после того, как была написана Библия. Современные медицинские процедуры или методы лечения нигде не упоминаются в Библии … даже аспирин.
Нет смысла строго держаться подальше от медицинских практик, даже дополнительных, таких как Рейки и ЭФТ, просто потому, что они не упоминаются конкретно в Библии.
Что касается медитации, то иногда мне кто-то говорит: «Разве медитация не языческая практика, которая откроет меня для злых сил?»

По правді кажучи, кожна релігія, і в цьому відношенні кожна школа філософської думки, має в собі ту або іншу форму медитації. Не має значення, чи говоримо ми про християнство, іудаїзм, буддизм, індуїзм або просто про гуманістичну думку, ви десь знайдете в цьому медитацію. Якщо ви шукайте і вітаєте злі думки, вони приходитимуть до вас, чи медитуєте ви, їдете по дорозі або просто поливаєте свій сад.

Якщо ви дійсно хочете, щоб зло не спадало вам на думку, постарайтеся не дивитися, читати і не слухати те, що повно насильства, ненависті і кровопролиття. Замість цього наповните свій розум любов’ю і співчуттям до інших. Звичайно, більшість людей цього не зроблять — це зіпсує їм усю розвагу.

Ентоні Бертон